Hasdiagnosztika, hasmasszzs:

Az elz fejezetben arrl tjkoztattam a kedves olvast, hogy mikor, mirt fordulhatnak csontkovcshoz, s miben s hogyan tud segteni nknek. Minderre a vlasz egyszer: a csontkovcs a test izleti mozgskorltozottsgt lltja helyre, ezltal visszaadja a test ngygyt kpessgt, elkezddik a gygyuls.
A has masszrozsa a fenti gygyulsi folyamatot tovbb ersti, gyorstja.
Hogyan teszi ezt, krdezhetnk tlem?
Amg a csontkovcsolssal kzvetve tudok hatni a belszervekre, addig a hasmasszzzsal kzvetlenl. Kevesen tudjk, hogy a hasunkban van a testnk erejnek kzpontja, amit HARNAK is neveznk. A hara az egsz has, de leginkbb a kldk alatt tallhat kb. 4 ujjnyira. Itt a hasban vannak az letfontossg szerveink, ahol az emszts s a szaporods folyamata megy vgbe. Testnk j mkdshez egyenletes, j energiaelltsra van szksge, ezt az energit fleg tpllkozs tjn kapjuk. Ha a hara jl mkdik, a tpllkanyagot jl hasznostja, a szervezet mkdse is j lesz, mert mkdik a szervezet ngygyt kpessge.
Ahogy egy fa gykerei mlyen a fldbe nylnak a tpllkrt, ugyangy a hara az a gykernk, amelyen t ert kapunk az univerzlis energia lvn, amellyel sszekttetsben vagyunk. gy is fogalmazhatunk, hogy a hara a spiritulis kldkzsinrunk, ezen ramlik lnynkbe az univerzlis energia. Ha j a gykrzet, s van tpanyag, akkor az egszsgnk is j lesz. Ha rossz a gykrzet - legyenglt a hara - az ember megbetegszik.
A lertakbl kvetkezik, hogy polni kell a hasunkat / hart/ mint egy nvnyt. Minden feszltsg a harban sszpontosul, pl. idegessg esetn feszlt lesz. Hiba nz ki valaki jl, ha "halott" harja van, nem egszsges. Olyan ez mikor az alma klseje piros, kvnatos, bell pedig frges. Ha valaki megbetegszik, de egszsges a harja, hamarosan meg tud gygyulni az ngygyt kpessg lvn. Akinek viszont beteg a harja, az nehezen gygythat.
A has diagnosztikja:
Az els tallkozskor megnzem az gyfl llegzst, s azt, hogy hov kerl a testbe a belgzett leveg. Az emberek egy rsze rosszul, rossz helyre irnytja a levegt. Lehet, hogy furcsn hangzik, de ki kell mondani, hogy nem tantottak meg bennnket a helyes lgzsre, ezrt sztnsen llegznk. Az is igaz, hogy sztnsen is lehet jl llegezni, n azonban a
tudatos lgzst rszestem elnyben, amire megtantom gyfeleimet. Ezt kveten a hason feltrkpezem a hozz kapcsold szervek mkdst. A szerveket ugyan nem mindig lehet rezni, de azokat a helyeket igen, ahol az energik sszegylnek, vagy stagnlnak. Ezek az energia meridinok akupunktrs pontjai nyjtanak informcit a szervek llapotrl. Ha valahol akadly van a csatornban, ott az energia feltorldik, msik helyen pedig hiny lp fel. Mindkt llapot betegsgi faktor. Ezt az akadlyt a szervezet prblja elhrtani. Ha az elhrts sikeres, jra jl mkdik testnk. Amennyiben nem sikeres, ezutn fjdalmi tnetek jelentkeznek, majd kezdett veszi a betegsg. Hogy melyik szervnk betegszik meg, arra a vlasz egyszer: amely szervnknl energiaproblmk vannak. Vlemnyem szerint az emsztszervi megbetegedsek fellphetnek a blrendszer, gyomor, lp, mj, epehlyag energia csatorna rendszereiben bekvetkezett megbomls, valamint a szv, td, szvburok energia rendszernek megbomlsa miatt, vagyis az egsz szervezet energia-krforgs egyenslyfelbomlsa miatt. A fentiekbl addan az emsztszervek megbetegedsei kvetkezmnyeknt, anyagcsereromls kvetkezik be.
Hasmasszzs:
A diagnosztizls utn kezddik a hasmasszzs, amit bioenergival vgzek. A blokd megszntetse utn az energia jra egyenletesen halad a testnkben, ezzel a hibt kijavtottam, helyrell az egszsg. Ezltal serkenteni lehet a test letenergijt, gy javul a vrellts, ersdik a hasizom, megsznnek a belszervi panaszok, rszben, vagy egszen. Mindssze csak annyi trtnik, hogy a szervezet jra kpes az ngygytsra.
A fentiek alapjn tudom ajnlani, hogy ne csak a htunkat, talpunkat, arcunkat stb. masszroztassuk, hanem a hasunkat is.
|