SZERETETTEL DVZLM OLDALAMON

Bakos Jzsef
Gyakorlattal rendelkez
CSONTKOVCS
&
OKLEVELES MANULTERAPEUTA
Rviden szeretnm tjkoztatni az olvast arrl, hogy mikor s mirt fordulhatnak csontkovcshoz, manulterapeuthoz s miben s hogyan tud segteni nknek.
Az emberi test eredeti llapota a szimmetria. Ha ez az optimlis llapot felborul, akkor mozgsszervi panaszok, mozgskorltozottsg alakul ki. A csontkovcs ezt a mozgskorltozottsgot lltja vissza. Clja, hogy feloldja az izleti blokkokat s visszalltja az izlet normlis mozgathatsgot.
Izleti blokk akkor alakul ki, amikor egy vagy tbb izlet egy vagy tbb irnyba is mozgskorltozott. Ez azt jelenti, hogy testnk nem tudja azokat a mozgsokat, amikre hivatott, pl. lehajolni.
A csontkovcsols azon alapttelen nyugszik, hogy a j egszsg nagyrszt a normlisan mkd idegrendszeren mlik. Az emberi test alkotrszei a sejtek s a klnbz szervek mkdst az idegek ltal kzvettett impulzusok irnytjk. Amikor ezek az ingerletek akadlytalanul eljutnak rendeltetsi helykre, a szervek s a test szervei alkalmasak a normlis mkdsre. Ha viszont tl sok vagy tl kevs az idegek ltal tovbbtott impulzus, akkor a szvetek s a szervek nem mkdhetnek megfelelen, s a szervezet a betegsget megelz llapotba kerl.

Tudomnyosan bizonytott, hogy a gerinc hatssal van az idegrendszerre, befolysolja a kzrzetet, egszsget. Bizonytott az is, hogy a helyes testtarts, gerinctarts, j testszerkezet, a j idegmkds, a gerinc rendszeres „helyrettele” nagyban hozzjrul a testnk megfelel mkdshez s ahhoz, hogy ellenlljon a betegsgeknek.
Az eddig megfogalmazottakat sszefoglalva megllapthat, hogy ha a gerincnk nincs a helyn, akkor valsgos rdgi kr alakul ki. A gerinc biomechanikai elemeinek korltozott mozgsa, az ideggykk ingerlse fjdalmat s izomgrcst okozhat, ami viszont korltozza a csigolyk izleteinek mozgst, s ingerli az idegeket. Mindez hatssal van a szerveinkre – szv, gyomor, td, stb. – gy azok megbetegedhetnek, mert ezek a szervek az idegek kzvettsvel kapjk az ingerleteket. A gerinc „helyrettele” megtri az imnt emltett rdgi krt, a gerinc jra termszetes hatrai kztt mozog, mindezt a fjdalom azonnali enyhlse ksri. Mindez nem kevs szakrtelmet, gyessget, s nem utolssorban emptit ignyel a csontkovcstl.
A kezelsek rvid ismertetse:

A kezels minden esetben llapotfelmrssel kezddik. Meghallgatom gyfeleim panaszait, mert aki panaszkodik, annak mindig oka van. Az gyfl panaszai mellett figyelek tartsi, jrsi rendellenessgekre, feltrkpezem a beszklt mozgsi irnyokat. Megnzem a testtartst, a fej tartst, egyszval a test szimmetrijt. Tapintssal megkeresem a helykrl elmozdult csigolykat, izleti blokkokat. Mrssel ellenrzm az aurt, ebbl megllapthat, hogy az gyfelem j vagy rossz helyen fekszik-e. Egyedi panaszok esetn ellenrzm a csakrk llapott, ha indokolt, akkor csakratiszttst vgzek. Belszervi panaszok esetn bioenergetikval hasmasszzst vgzek. A tnetek megismerse utn dntk a kezels sorn alkalmazott mdszerekrl, azok sorrendisgrl. Mindezt termszetesen megbeszlem gyfelemmel, s kezddik a kezels a test fellaztsval. Ezutn lgyrsztechnikk s mobilizcis technikk hasznlatval az gyfl testt elksztem a blokkok oldsra. A blokkok oldst bioenergival s az akupresszrs pontok stimullsval vgzem. A blokkolt izletek oldst hangjelensg ksri, amit az izletekben felszabadul gzbuborkok okoznak.
A kezels vgn szinte minden gyfelem jobban rzi magt.
gyfeleim hzi feladatot is kapnak, otthonukban torna, illetve egyb gyakorlatok vgzsre krem meg ket.
Ha nem tnik szernytelensgnek, elmondom, hogy szakmai mdszereim olyan hatkonyak, hogy gyfeleim 80 %-t 3-4 kezelssel rendbe hozom, slyosabb esetekben pedig 5-15 kezelsre van szksg.
A kezels sikeressgben s hatkonysgban nagyon fontos az gyfl egyttmkdsi kszsge, a belm helyezett bizalma.
A magam rszrl pedig fontosnak tartom, hogy szeretettel s megrtssel, feszltsgoldssal, empatikusan fogadjam gyfeleimet, s ami a legfontosabb, hogy fjdalommentesen, pozitv emberi rzsekkel ksznjnk el egymstl.
Rvid tjkoztats arrl, hogy milyen panaszokkal fordulhatnak hozzm:
- Idegbecspds
- Lumbg
- Gerincferdls
- Szdls
- Fejfjs
- Zsibbad kz, lb
- Ht-, nyak-, derkfjs
- Egyenslyzavarok
- Lgzsi panaszok
- Vgtagfjdalmak
- Ldtalp
- Sarokfjdalom
- Belszervi mkdsi panaszok
- Teniszknyk, golfknyk
- Flzgs
- Ideggyullads
- Isisz
- „Rvidebb lb”
- Porckorongsrv (kezdd)
- Farkcsonti fjdalom
- Mellkasi fjdalom
- Lgzsi nehzsgek
- Tpllkozsi hinybetegsgek
- Idegessg, stressz
- Vll-, karfjdalom
- Hasmasszzs
- Auramrs
- Csakra tisztts
- Fldsugrzs mrs
- Cspficam
Bejelentkezs:
Laks telefon: 32/440-973
Mobil telefon: 70/369-4326
Elrhetsg:
Salgtarjn, Csehov t 33.
A csontkovcs teht a betegsg kivlt okt a gerinc olyan biomechanikus s szerkezeti elvltozsaiban keresi, amelyek befolysolhatjk az idegrendszert, s ez ltal hat az ember egszsgi llapotra. Ezek az elvltozsok oka lehet egy vagy tbb csigolya elmozdulsa, ami normlis mozgsteret korltozna, vagyis befolysolja a gerinc normlis mkdst. Ezltal a csigolyk kzti kis nylsokon kiindul idegek – amelyek a test klnbz pontja fel indulnak – nyoms al kerlnek. Ez fjdalommal jr, kevsb tudjuk mozgatni izmainkat s izleteinket, vagyis bekvetkezik a mozgskorltozottsg, s az egyes szervek funkcizavart is jelentheti.
|